Polski (Polska)English (United Kingdom)Deutsch (DE-CH-AT)

Corofino A

Siwy

Rasa HOLSZTYŃSKA

Data urodzenia: 18.02.1995
Wzrost: 174 cm
Cena nasienia: 1000 zł

Corofino A


Ten siwy ogier posiada w swoim rodowodzie wszystko, czym Holsztyn może się poszczycić. Został zinbredowany na Cor de la Bryere - reproduktora nazwanego "Darem z Niebios", który zmienił oblicze zarówno sportów, jak i hodowlane nie tylko Niemiec, ale i świata.

Rodowód

 Corofino              
 Corrado I
 Cor de la Bryere                            
 Soleil
 Valeska IV
 Fernando
 Option
 Tora
 Colando I             
 Cor de la Bryere
 Furgund
 Kalimera  Ritter
 Flieden
 
Dziadkiem Corofino A jest siwy Corrado I, ogier, który już na próbie dzielności otrzymał za wolne skoki oraz możliwości skokowe - maksymalne oceny, czyli 10 punktów (sic!). Dalsza kariera potwierdziła zdolności Corrado I w dyscyplinie skoków przez przeszkody. Wraz z Franke Slothaakiem wygrywali konkursy Grand Prix, między innymi w roku 1993 zwyciężyli we Frankfurcie, a w następnym - wygrali w Dortmundzie jeden z konkursów kwalifikacyjnych do Finału Pucharu Świata. W tym samym sezonie byli najlepsi w silnie obsadzanych Mistrzostwach Niemiec.

Ojcem obecnie trzynastoletniego COROFINO A jest Corofino – ogier, który przez lata stanowił własność Związku Holsztyńskiego i był jednym z pierwszych uznanych synów Corrado I. Próbę dzielności wśród 40-tu innych holsztyńskich rywali ukończył na 4 pozycji, z niewiarygodnie wręcz wysokim indeksem skokowym w wysokości 154 punktów! Wywodzi się ze znanej linii holsztyńskiej o numerze 218D2, a jego matka to nagrodzona premią państwową klacz Zaleska IV, której matka Option dała uznanego ogiera Coriano (po Corrado). Corofino wygrał serię konkursów na styl osiągając nawet wynik 9,6 punktu, przy maksymalnej ocenie 10-ciu punktów. Posiada 8 synów i 234 klacze hodowlane. Jako 4-latek zakwalifikował się do Finału Bundeschampionatu.

Ojcem matki COROFINO A jest Calando I. Po kilkuletnim użytkowaniu hodowlanym Calando I stał się prawdziwym hitem światowych parkurów. Dosiadany przez Karstena Hucka w 1984 roku zdobył tytuł Mistrza Niemiec, a podczas kolejnych startów wysoko plasował się w konkursach Grand Prix na tak zwanych turniejach, jakimi są zawody rozgrywane w Rzymie, Dublinie czy Calgary. Ponieważ każdy hodowca powtarza dobre połączenia to matka ogiera Calando I klacz Furgung 18 razy (sic!) była kryta słynnym Cor de la Bryere. Para dała 5 uznanych ogierów o nazwie Calando, ponumerowanych zgodnie z tradycją niemiecką od I do V, jako tzw. „pełni bracia”. COROFINO A startował w zawodach 120 cm pod znanym zawodnikiem z Wielkopolski Sławomirem Klóską.
 
0002
 

Wyszukiwanie